Kdy se firmě vyplatí řešení pro vytěžování dokumentů?

pexels-pixabay-357514

Ještě ve firmě ručně přepisujete faktury? Stojí vás to hromadu času, který byste jinak mohli využít efektivněji? Jednoduché řešení vás může posunout od manuálního kontrolování a zadávání údajů k vytěžování dokumentů, které vám ušetří čas a náklady. Zjistěte víc.

Čas je ta nejdražší věc, kterou máte. V životě i v práci. Kdybyste se ve firmě zbavili nekonečného papírování, máte tolik volnosti pro další důležitější úkoly. Podle jednoho průzkumu například právníci tráví 11 hodin týdně papírováním. A z toho povolinu naprosto zbytečně. 

Chybami se člověk učí? Ale proč, když můžete využít vytěžování dokumentů

Administrativa a papírové podobě je velmi málo efektivní. Zabere spoustu času. A to také při zpětném dohledávání dat. Představte si, že potřebujete najít účetní doklad z loňského roku. Musíte vstát, najít šanony, prohrabávat se… 

Podle zajímavého průzkumu se 7,5 % tištěných dokumentů ztratí. A k tomu jsou přibližně další 3 % špatně archivována. To máme průměrně problém minimálně s 10 % všeh dokumentů ve firmě. I když pracovník ze sebe vydá maximum, stejně občas nějakou tu chybu udělá. To se s vytěžováním dokumentů stát nemůže. 

S vytěžováním dokumentů toho ušetříte spoustu

Vytěžování dokumentů snižuje náklady a chybovost. Pokud společně s OCR využíváte také DMS systém, na to navazují úspory času, které jsou vymýceny tím, že data není nutné zdlouhavě dohledávat, protože jsou v digitální podobě přístupná odkudkoliv

Zavedení řešení pro vytěžování dokumentů je tak zásadní firemní inovací a konkurenční výhodou. Například ve společnosti ASEKOL před zavedením softwaru pro vytěžování dokumentů potřebovali denně 4,5 hodiny na zpracování dodavatelských faktur. Po zavedení systému pro vytěžování se doba zpracování zkrátila o 78 %. Měsíčně jde tak o obrovskou časovou úsporu, kterou lze využít lepším způsobem. 

Přečíst případovou studii>>

Jak funguje řešení pro vytěžování dat

Software pro vytěžování dokumentů propojuje technologii pro optické rozpoznávání textu (OCR) se strojovým učením. Proto se zpracování dokumentů pomocí této technologie označuje za inteligentní. 

Aplikace nejprve identifikuje přijatý dokument a vytěží z něj všechny důležité údaje. Díky tomu ho dovede správně zařadit a automaticky využít pro další práci s daty v rámci Document Management System. 

Vytěžování dokumentů a zabezpečení dat

S příchodem každé nové IT technologie pro firmy vyvstává také otázka zabezpečení dat. A inteligentní vytěžování dokumentů není výjimkou. Data, která dokumenty obsahují, jsou často citlivá, a tak je otázka zabezpečení pochopitelně důvodem k obavám. Při správném nastavení však zbytečným obavám.

Přečtěte si o dalších výhodách vytěžování dokumentů>>

Jak začít s vytěžováním dat z dokumentů?

Prozkoumejte DOCU-X OCR. Pro další praktické dotazy vám doporučujeme domluvit si živou online ukázku, kde všechno probereme. 

illustration-image
illustration-image

Domluvme si ukázku

Naplánujme si online schůzku. DOCU-X OCR vám předvedeme v praxi.